ClickCease
Zadzwoń
884 333 330
Strona główna Rozliczenia bezgotówkowe

Rozliczenia bezgotówkowe

bezpośrednio z ubezpieczycielem

Jeżeli posiadasz ważną polisę ubezpieczeniową nieruchomości, która obejmuje swoim zakresem szkody powstałe m.in. po zalaniu, w przypadku jej powstania masz prawo przywrócić ją do stanu sprzed powstania szkody na koszt ubezpieczyciela.

Ubezpieczyciel pokryje wszystkie udokumentowane koszty związane:

  • z lokalizacją źródła zalania, w przypadku gdy jest ona nieznana,
  • z osuszaniem nieruchomości,
  • z ozonowaniem, w tym odgrzybianiem,
  • z pracami remontowymi. 

 

Za całość powyższych prac ubezpieczyciel zapłaci zgodnie z warunkami określonymi w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia do wysokości sumy ubezpieczenia wskazanej w polisie lub okreśonych limitów.

Ubezpieczyciel do 30 dni od powstania szkody, ma obowiązek wypłacić tzw. kwotę bezsporną - czasami jest to bardzo mała kwota, a często nawet nie uwzględnia kosztów planowanego osuszania. Nie należy się tym martwić, ponieważ wypłata tej kwoty nie zamyka drogi do uzyskania zwrotu wyższych kosztów – poszkodowany ma prawo rozliczyć się z powstałej szkody na podstawie faktur wykonawców.

Bezgotówkowe rozliczenie prac:

Za świadczone przez nas usługi rozliczamy się z ubezpieczycielem bezgotówkowo Z KAŻDYM UBEZPIECZYCIELEM – co to oznacza?

Z poszkodowanym podpisujemy stosowne pełnomocnictwo oraz umowę co pozwala do załatwienia wszelkich formalności oraz rozliczeń za zakres prac jaki wykonujemy bezpośrednio z ubezpieczycielem. Poszkodowany nie musi płacić za nasze usługi z własnych środków i czekać na ich zwrot przez ubezpieczyciela.

Ubezpieczyciel zwróci również koszty zużytej energii elektrycznej za pracujące urządzenia bezpośrednio na konto poszkodowanego – nasza firma pomaga oczywiście odzyskać te koszty. Lista ubezpieczycieli z jakmi nasza firma rozlicza się w tzw. formie bezgotókowej znajduje się na dole strony.

Odpowiedzialność finansowa:

W większości przypadków, nasza firma bierze pełną odpowiedzialność za rozliczenie finansowe z ubezpieczycielem z zakresu prac jaki wykonujemy. Oznacza to, że poszkodowany nie ponosi żadnego ryzyka finansowego w przypadku odmowy lub niedopłaty za pracę jaką wykonamy.

Jest to zapisane w umowie jaką podpisujemy przed rozpoczęciem prac. Wszelkie spory, reklamacje oraz dochodzenie roszczeń przechodzą na naszą firmę. Jest to efekt naszego wieloletniego doświadczenia i współpracy z ubezpieczycielami, co pozwala do minimum ograniczyć jakiekolwiek ryzyko braku zapłaty za świadczone przez nas usługi.

Chcemy jednak zaznaczyć, że decyzja o wzięciu pełnej odpowiedzialności za rozliczenie z ubezpieczycielem jest podejmowana indywidualnie po analizie polisy, Ogólnych Warunków Ubezpieczenia oraz przyczyny zalania.

 

Lista ubezpieczycieli u których usuwamy szkody po zalaniu, rozliczając się bezgotówkowo

Od lutego 2022 rok firma MerMar została oficjalnym partnerem TUiR Warta S.A. dla której świadczymy usługi lokalizacji wycieków oraz osuszania. Oznacza to że nie muszą się Państwo martwić o formalności i płatności za prace jaką wykonamy. Ponadto każdy klient TUiR Warta jest obsługiwany w pierwszej kolejoności z zachowaniem najwyższej jakości usług.