ClickCease
Zadzwoń
884 333 330
Strona główna Osuszanie budynków - Częstochowa

Osuszanie budynków - Częstochowa

Częstochowa to miasto w województwie śląskim, w którym firma MerMar również prowadzi swoją działalność. Jej specjalnością jest skuteczne osuszanie budynków po zalaniach spowodowanych przede wszystkim czynnikami zewnętrznymi - deszczem nawalnym, pożarem, powodzią, ale również nagłą awarią instalacji. Gdy zajdzie potrzeba osuszenia Państwa budynku w Częstochowie bądź okolicach - warto skorzystać z naszych usług.

Osuszanie Częstochowa

  Nadmierna wilgoć to poważny problem, który może zdarzyć się w każdym domu lub mieszkaniu, bez względu na to, jak bardzo dbamy o jego czystość. Nieszczęśliwe wypadki jak zalanie przez sąsiada, awaria instalacji hydraulicznej lub przypadkowo otwarte okno podczas ulewnego deszczu zdarzy się każdemu. Jednak rzadko kiedy tradycyjne, domowe sposoby na osuszanie po zalaniu dadzą oczekiwany efekt. Problemu nie należy bagatelizować, gdyż wilgoć może prowadzić do zniszczenia ścian i posadzki. Jak poradzić sobie z tym problemem? Na szczęście istnieje możliwość zlecenia profesjonalnego osuszania w Częstochowie.

Kiedy powinniśmy zwrócić się o pomoc w obszarze osuszania Częstochowa? 

     Każdy z nas był świadkiem lub słyszał od swojego bliskiego historię, gdy sąsiad wyjeżdżając na wakacje nie zamknął dopływu wody, co poskutkowało zalaniem mieszkania.  Nie sposób w szybki i sprawny sposób osuszyć murów czy posadzki z nawarstwiającej się wilgoci jedynie przez wietrzenie pomieszczenia. W takich wypadkach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z firmy Mermar. Osuszanie budynków Częstochowa to nasza specjalność. 

Na czym polega osuszanie podposadzkowe Częstochowa?

     W przypadku osadzenia się wilgoci w naszej podłodze możemy liczyć się z dużymi stratami w sytuacji, gdy szybko nie zareagujemy na ten problem. Ze względu na fakt, że większość podłóg posiada kilka warstw, woda, która dostała się do wewnętrznej części podłogi, zostanie tam, czyniąc duże szkody. W takim wypadku niezbędne jest wykonanie procesu osuszania podposadzkowego. W jaki sposób wykonuje się skomplikowany proces osuszania podposadzkowego? Woda z posadzki jest odsysana za pośrednictwem specjalnych osuszaczaczy podposadzkowych, a następnie automatycznie odprowadzana do kanalizacji. Podciśnienie, które wytwarzają osuszacze podposadzkowe, powoduje zaciąganie ciepłego i suchego powietrze wytworzonego przez osuszacze kondensacyjne. Suche powietrze przenika przez wszystkie warstwy izolacji czyniąc je suche.

Jakie zalety wiążą się z wynajęciem profesjonalnej firmy osuszającej ?

     Wykonanie osuszania zalanego domu czy mieszkania z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu daje nam gwarancję szybkiego pozbycia się problemu, jakim jest zawilgocona podłoga. Bez wykorzystania profesjonalnej metody osuszania, nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie z odprowadzeniem wody samodzielnie. Specjaliści w szybki sposób i za rozsądną cenę uratują naszą podłogę przed generalnym remontem. 

E-mail: szkody@mermar.pl

Telefon: 884 333 330

Osuszanie budynków Częstochowa

W wyniku zalania budynku, a następnie braku właściwej reakcji, czyli profesjonalnego osuszenia, może dojść do powstania w pomieszczeniu grzybów lub pleśni, a także gromadzenia się nadmiernej ilości wilgoci. Nagła awaria instalacji, nawałnice lub pożar to popularne problemy. Nie wolno wówczas zwlekać, ale natychmiast działać! Polecamy usługi kompleksowego oraz szybkiego osuszania budynków wykonywane przez naszą firmę. Dobro klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego działamy zawsze na ich korzyść, a na koszt ubezpieczyciela. Ponad 90% prac realizujemy z polis.

Dowiedz się więcej

Osuszanie po zalaniu Częstochowa

Zdradliwe warunki atmosferyczne czy też złośliwość rzeczy martwych w postaci wadliwej instalacji wodno-kanalizacyjnej (Państwa lub Państwa sąsiadów) to główne przyczyny zalania budynków i mieszkań. Warto pamiętać, że tylko profesjonalna, doświadczona ekipa z dobrym sprzętem jest w stanie szybko rozwiązać problem.

Dowiedz się więcej

Osuszanie stropodachów Częstochowa

Nagromadzenie się nadmiernej ilości wilgoci pod stropem to nie kwestia jednego dnia, ale proces, który - niezauważony - trwa od dawna. Dopiero gdy dostrzeżemy pojawiającą się na ścianach pleśń czy też grzyby, zaczynamy dociekać przyczyny. Okazuje się wówczas, że niedawno odbyta akcja gaśnicza pożaru, nadmierne opady deszczu, plus nieszczelny dach, przyczyniają się do zalewania domu. Skuteczne osuszenie stropodachów, a dokładniej - ich warstw izolacji - to czynność, którą powinno wykonywać się za pośrednictwem sprawdzonej firmy.

Dowiedz się więcej

Osuszanie warstw izolacji Częstochowa

Kiedy zauważą Państwo, że tuż po zalaniu w ściany od poziomu podłogi zaczyna wnikać wilgoć, nie warto czekać na samoczynne rozwiązanie problemu, tylko natychmiast wezwać profesjonalną ekipę zajmującą się osuszaniem warstw izolacji. Szybka reakcja pozwoli uniknąć powstania zagrażającej zdrowiu pleśni oraz innych, niekorzystnych skutków.

Dowiedz się więcej