ClickCease
Zadzwoń
884 333 330
Strona główna Osuszanie budynków Poznań

Osuszanie budynków Poznań

Osuszanie Poznań

MerMar — osuszanie budynków w Poznaniu

MerMar to doświadczona firma, specjalizująca się w osuszaniu budynków dotkniętych wilgocią. Osuszamy różnego rodzaju  pomieszczenia i budynki po zalaniach w wyniku awarii instalacji, po powodziach, jak również z wilgoci technologicznej. Terenem świadczonych przez nas usług jest Poznań oraz całe województwo wielkopolskie. W swojej ofercie posiadamy  również profesjonalne osuszanie podposadzkowe, które pozwala na skuteczne usunięcie wilgoci i maksymalne zabezpieczenie przed takimi skutkami zalania, jak np. grzyb czy pleśń.

Osuszanie po zalaniu — dlaczego warto?

Wilgoć posiada destrukcyjne działanie na budynek i jego komponenty. Może bowiem doprowadzić do naruszenia trwałości warstw konstrukcyjnych (zarówno drewnianych jak i murowanych) oraz uszkodzić izolację, zwiększając tym samym koszta eksploatacji nieruchomości. Jedną z poważniejszych konsekwencji, jaka może być wynikiem zalania budynku, jest możliwość jego zagrzybienia. Wystarczy, że do wilgotnego pomieszczenia zostaną przemycone zarodniki grzyba (np. na podeszwach butów), a rozpocznie się szybki proces ich namnażania.

Przebywanie w zagrzybionym pomieszczeniu stanowi z kolei poważne zagrożenie dla zdrowia, gdyż może doprowadzić nie tylko do alergii i infekcji dróg oddechowych, ale nawet do powstania nowotworów i zaburzeń hormonalnych. Dlatego właśnie tak istotne jest prawidłowe osuszenie budynku w  jak najszybszym czasie od momentu wystąpienia szkody. Jeżeli doszło do niej na terenie Poznania, warto skorzystać z usług firmy MerMar, która posiada wieloletnie doświadczenie w osuszaniu budynków po zalaniach, powodziach i awariach instalacji wodnych. Gwarancją jakości wykonywanych przez firmę usług są wysoko wykwalifikowani, doświadczeni fachowcy, którzy w swojej pracy korzystają z najnowocześniejszych rozwiązań sprzętowych.

Osuszanie po zalaniu — Poznań

Firma MerMar oferuje wiele usług, które kompleksowo zapobiegają przykrym skutkom zalania:

  • osuszanie i odgrzybianie budynków (Poznań),
  • osuszanie domów (Poznań),
  • osuszanie mieszkań (Poznań),
  • osuszanie ścian (Poznań),
  • osuszanie tynków (Poznań),
  • osuszanie piwnic (Poznań),
  • osuszanie pomieszczeń (Poznań),
  • osuszanie powietrza  (Poznań),
  • osuszanie podposadzkowe (Poznań),
  • osuszanie budynków — wynajem osuszaczy (Poznań).

 

W procesie osuszania budynków MerMar korzysta tylko z najbardziej skutecznych metod i sprzętów. Firma wykorzystuje m.in. osuszacze kondensacyjne, czyli urządzenia umożliwiające wychwycenie wilgoci znajdującej się w powietrzu i przekształcenie jej w wodę, którą następnie odprowadzana jest na zewnątrz budynku. MerMar oferuje również osuszanie wentylatorami, które zapewniają dużą cyrkulację powietrza oraz wspomagają proces parowania, a tym samym przyspieszają usuwanie wilgoci.

Osuszanie podposadzkowe — Poznań

Osuszanie powierzchni pod posadzkami to jedna z wielu usług, które oferuje firma MerMar w Poznaniu. Metoda ta umożliwia zlikwidowanie wilgoci, która nie jest widoczna gołym okiem. Niejednokrotnie bowiem w wyniku powstałej szkody zalaniu ulegają również warstwy izolacji, które znajdują się pod podłogą. Mimo że wilgoć jest na pierwszy rzut oka niedostrzegalna, wciąż stanowi niezwykle sprzyjającą przestrzeń do rozwoju grzyba, a więc w konsekwencji jest istotnym zagrożeniem dla zdrowia i kondycji budynku. W takiej sytuacji powszechnie znane metody mogą się nie sprawdzić. Technika osuszania podposadzkowego oferowana przez firmę MerMar polega na wprowadzeniu suchego powietrza pod podłogę za pomocą specjalnych otworów. Jest nieporównywalnie mniej kosztowna i małoinwazyjna niż zrywanie całej posadzki, czego wymagają inne metody.

Telefon: 884 333 330