ClickCease
Zadzwoń do nas
Dolnośląskie
534 531 009
Kujawsko-Pomorskie
531 530 901
Łódzkie
531 530 901
Małopolskie
531 530 902
Mazowieckie
531 530 901
Opolskie
531 530 900
Pomorskie
531 530 906
Śląskie
531 530 900
Strona główna Osuszanie budynków - Wrocław

Osuszanie budynków - Wrocław

MerMar - osuszanie budynków Wrocław

Proces osuszania rozpoczynamy od dokładnej analizy sytuacji - badamy poziom wilgotności ścian, podłóg, murów, stropów i powietrza. Na tej podstawie możemy wybrać najlepszą i najskuteczniejszą metodę osuszania. W niektórych przypadkach konieczny może być demontaż zabudowy meblowej, paneli podłogowych bądź płytek, a także wykonanie niezbędnych odwiertów. Tylko tak wykonane osuszanie po zalaniu daje ochronę przed rozwijaniem się pleśni i grzybów.

MerMar - osuszanie po zalaniu Wrocław 

ul. Pawła Jasienicy 2/1
52-230 Wrocław

Telefon: 534 531 009

Czynne od poniedziałku do niedzieli
  w godzinach 7:00 – 20:00

E-mail: szkody@mermar.pl

 

Osuszanie mieszkań Wrocław

osuszacze kondensacyjne Wrocław

Remont po zalaniu mieszkania jest zazwyczaj nieunikniony. Nie można jednak od razu przystąpić do pracy, gdyż kluczowe jest dokładne osuszenie ścian i podłóg w mieszkaniu z pozostałej wilgoci. W przeciwnym wypadku pomieszczenia mogą się siedliskiem pleśni oraz grzybów, których nawet generalny remont nie będzie w stanie zwalczyć. Nawet pozornie sucha powierzchnia ma w sobie wilgoć, co może okazać się bardzo problematyczne w przyszłości. 

Osuszanie mieszkań Wrocław - jak to robimy? Osuszanie mieszkania należy przeprowadzić nie tylko na samych ścianach. W zależności od zaistniałej awarii, konieczne może być przeprowadzenia tego procesu w pojedynczych pomieszczeniach bądź też na całych kondygnacjach. Często zdarza się również, że zalaniu ulegają poddasza, piwnice czy garaże. Bez względu na wielkość szkód, konieczne jest wykonanie fachowych pomiarów wilgotności w powietrzu pomieszczeń oraz na zalanych powierzchniach. Dzięki nim można podjąć odpowiednie działanie, które będą najbardziej efektywne. Jeżeli woda dostanie się pod warstwy izolacji to konieczne staje się osuszanie podposadzkowe.

Potrzebujesz pomocy w osuszeniu nieruchomości? Zadzwoń ! Tel. 531 530 900

Osuszanie budynków, domów, mieszkań, pomieszczeń po zalaniu Wrocław

Osuszanie pomieszczeń można wykonać samemu, jednak domowe metody przy użyciu wentylatorów czy nagrzewnic często nie przynoszą oczekiwanego efektu. W takich sytuacjach najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej firmy, która w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie jest w stanie zwalczyć nawet najbardziej uporczywe zawilgocenia. Dzięki  użyciu specjalistycznego sprzętu jest w stanie dostosować odpowiednią metodę osuszania do wielkości i rodzaju zalania, poprzedzając ten proces prawidłowymi pomiarami wilgoci. Co ważne, należy jak najszybciej zgłosić się po pomoc, zanim woda doprowadzi do trwałego uszkodzenia materiału budowlanego.

Osuszanie budynków Wrocław 

Praktyka pokazuje, że profesjonalne osuszacze suszą do czterech razy szybciej niż tradycyjne metody. Usuwają przy tym trzy razy więcej wilgoci w porównaniu z osuszaniem przy pomocy ogrzewania i wentylacji, jednocześnie zużywając mniejszą ilość energii. Decydując się na pomoc naszej firmy, można mieć gwarancję uzyskania najlepszego efektu, bez ryzyka pojawienia się pleśni lub zagrzybienia. Korzystamy z precyzyjnych mierników wilgoci oraz najnowocześniejszego sprzętu do osuszania. Jesteśmy w stanie zwalczyć zarówno delikatne, powierzchowne zawilgocenia, jak i wilgoć znajdującą się w głębi ścian oraz posadzki. Specjalizujemy się również w osuszaniu podposadzkowym na terenie Krakowa i całego województwa małopolskiego.  Osuszaniem budynków zajmujemy się już kilka lat, co owocuje bezbłędną diagnozą i skutecznym osuszeniem pomieszczeń w maksymalnie krótkim czasie.

Osuszanie po zalaniu we Wrocławiu

Osuszanie budynków Wrocław - jaką metodę wybrać?

Jedna z metod osuszania budynków (osuszanie podposadzkowe)

W zależności od zastanych okoliczności, metody osuszania mogą się od siebie różnić. Jednymi z urządzeń, których używamy do profesjonalnego osuszania ścian w budynkach, są osuszacze kondensacyjne i turbowentylatory marki Trotec. Jest to sprzęt najwyższej klasy, cechujący się niezawodnością i skutecznością. Z kolei osuszacze adsorpcyjne wykorzystujemy w zimnych, nieogrzewanych wnętrzach, jak na przykład piwnice. Te urządzenia oprócz tego, że osuszają powietrze to dodatkowo je ogrzewają. Zajmujemy się również osuszaniem podposadzkowym. Do osuszania podposadzkowego używamy sprzętu marki Corroventa - naszym zdaniem obecnie posiadają najlepszy sprzęt na świecie do osuszania warstw izolacji i nie tylko. Sprzęt bardzo drogi ale wart swej ceny.  Pomagamy także w usuwaniu tak zwanej wilgoci budowlanej, czyli wilgoci technologicznej. Powstaje ona w wyniku wydzielania się wody z użytych materiałów w procesie budowlanym.  

Osuszanie budynków Wrocław

Niezwykle ważne jest to, aby pozbyć się choćby najmniejszych zawilgoceń przed pracami remontowo - wykończeniowymi, gdyż w innym wypadku można narazić się na bardzo duże szkody i wysokie koszty w późniejszym okresie. W takich wypadkach również najczęściej wykorzystujemy kondensacyjne osuszacze powietrza.

Osuszanie podposadzkowe Wrocław

Wilgoć, która dostała się pod posadzkę nie jest w stanie odparować tak, jak na przykład w przypadku wody znajdującej się w ścianach pomieszczeń. Taka sytuacja wymaga więc innego podejścia i innego sprzętu - wilgoć może rozprzestrzeniać się na coraz większych powierzchniach, co może spowodować zawilgocenie pomieszczeń, które pierwotnie nie uległy zalaniu.   Przed rozpoczęciem osuszania podposadzkowego, konieczne jest usunięcie z podłogi nadmiaru wilgoci przy pomocy pompy ciśnieniowej. Pozostała wilgoć usuwana jest poprzez wtłoczenie pod posadzkę suchego powietrza, wcześniej wykonując specjalne otwory. Wilgotne powietrze zostaje osuszone w osuszaczu i z powrotem wędruje do sprężarki, w celu wprowadzenia pod posadzkę. Czas trwania całego procesu różni się od siebie, w zależności od struktury posadzki, zawilgocenia przylegających ścian oraz ogólnych warunków panujących w budynku. Zazwyczaj trwa to około 10 do 21 dni.

Osuszanie podposadzkowe Wrocław