Firma MerMar z Wrocławia już od kilku lat z powodzeniem zajmuje się kompleksowym osuszaniem pomieszczeń i budynków po zalaniach, powodziach i podtopieniach. Zajmujemy się również osuszaniem wilgoci technologicznej w nowych budynkach.
Dysponujemy nowoczesnym i wydajnym sprzętem osuszającym, atestowanymi miernikami wilgoci oraz bogatą wiedzą i doświadczeniem.
W ramach usługi osuszania współpracujemy z większością towarzystw ubezpieczeniowych dzięki czemu jesteśmy w stanie rozliczyć się ze swoich prac bezpośrednio z nimi. Jeżeli zdecydują się Państwo na kompleksowe usługi osuszania realizowane przez naszą firmę to zajmiemy się większością spraw formalnych w kontakcie z ubezpieczycielem.
W dziedzinie osuszania budynków jesteśmy liderami, co doceniło Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" ustanawiając nas swoim oficjalnym podwykonawcą w zakresie osuszania.
Osuszamy budynki na terenie Wrocławia i całego województwa dolnośląskiego.
Nasze usługi osuszania wilgoci rozpoczynamy od dokładnej analizy sytuacji - wykonujemy pomiar wilgotności ścian, wylewek powierzchni pod posadzką, stropów i powietrza. Na tej podstawie dobieramy najodpowiedniejszą metodę osuszania.
W niektórych przypadkach do zakresu osuszania konieczny będzie demontaż zabudowy meblowej, paneli podłogowych bądź płytek, a także wykonanie niezbędnych odwiertów do osuszania podposadzkowego. Tylko tak wykonane osuszanie po zalaniu daje ochronę przed rozwijaniem się pleśni i grzybów.
Po kontakcie bezzwłocznie rozpoczniemy osuszanie budynków we Wrocławiu i na terenie woj. dolnośląskiego.
MerMar - osuszanie po zalaniu Wrocław
ul. Pawła Jasienicy 2/1
52-230 Wrocław
Telefon: 884 333 330
Osuszanie mieszkań realizujemy bezzwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Prace osuszające należy zacząć od znalezienia i usunięcia przecieku. Jeżeli źródło wilgoci jest usunięte to możemy przystąpić do procesu osuszania. Usuwanie wilgoci ze ścian należy poprzedzić usunięciem farby i gruntu z jej powierzchni. Umożliwi to parowanie ściany i oddawanie wilgoci do osuszanego powietrza. Usługi osuszania ścian i sufitów zazwyczaj opierają się o zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych i cyrkulatorów powietrza.
Nieco inaczej wygląda osuszanie stref izolacji. W tym przypadku konieczne będzie wykonanie kilku otworów w podłodze lub opcjonalnie zamontowanie dysz przyściennych. Tymi otworami w pierwszej kolejności będziemy wypompowywać wodę a następnie wtłaczać suche i lekko podgrzane powietrze. Osuszanie stref izolacji trwa standardowo od 7 do 14 dni. istnieją 2 techniki osuszania tą metodą: standardowa i tzw. "push i pull".
Usługi osuszania wykonujemy zgodnie z obowiązującą aktualnie wiedzą i z pełną starannością oraz przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń do osuszania.
Osuszanie mieszkania należy przeprowadzić nie tylko na samych ścianach. W zależności od zaistniałej awarii, konieczne może być przeprowadzenie osuszania podposadzkowego. Często zdarza się również, że zalaniu ulegają poddasza, piwnice czy garaże. Bez względu na wielkość szkód, konieczne jest wykonanie fachowych pomiarów wilgotności w powietrzu pomieszczeń oraz na zalanych powierzchniach. Dzięki nim można podjąć odpowiednie działanie, które będą najbardziej efektywne. Jeżeli woda dostanie się pod warstwy izolacji to konieczne staje się osuszanie podposadzkowe.
Osuszanie pomieszczeń można wykonać samemu, jednak domowe metody przy użyciu wentylatorów czy nagrzewnic często nie przynoszą oczekiwanego efektu. W takich sytuacjach najlepiej jest skorzystać z profesjonalnej firmy, która w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie jest w stanie zwalczyć nawet najbardziej uporczywe zawilgocenia. Dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu jest w stanie dostosować odpowiednią metodę osuszania do wielkości i rodzaju zalania, poprzedzając ten proces prawidłowymi pomiarami wilgoci. Co ważne, należy jak najszybciej zgłosić się po pomoc, zanim woda doprowadzi do trwałego uszkodzenia materiału budowlanego.
Praktyka pokazuje, że profesjonalne osuszacze suszą do czterech razy szybciej niż tradycyjne metody. Usuwają przy tym trzy razy więcej wilgoci w porównaniu z osuszaniem przy pomocy ogrzewania i wentylacji, jednocześnie zużywając mniejszą ilość energii.
Decydując się na pomoc naszej firmy, można mieć gwarancję uzyskania najlepszego efektu, bez ryzyka pojawienia się pleśni lub zagrzybienia. Korzystamy z precyzyjnych mierników wilgoci oraz najnowocześniejszego sprzętu do osuszania.
Jesteśmy w stanie zwalczyć zarówno delikatne, powierzchowne zawilgocenia, jak i wilgoć znajdującą się w głębi ścian oraz posadzki. Specjalizujemy się również w osuszaniu podposadzkowym . Osuszaniem budynków zajmujemy się już kilka lat, co owocuje bezbłędną diagnozą i skutecznym osuszeniem pomieszczeń w maksymalnie krótkim czasie.
W zależności od zastanych okoliczności, możemy zastosować różne metody osuszania po zalaniu. Osuszanie kondensacyjne stosujemy wtedy gdy mamy do czynienia tylko z zawilgoceniem ścian lub wylewek. W takim przypadku wstawiamy odpowiednią ilość osuszaczy kondensacyjnych lub adsorpcyjnych oraz urządzeń wspomagających osuszanie (wentylatory, turbowentylatory, nagrzewnice, promienniki podczerwieni).
Jeżeli woda wlała się pod posadzkę lub miała tam miejsce awaria instalacji wodnej to musimy zastosować osuszanie podposadzkowe. Wilgoć, która dostała się pod posadzkę nie jest w stanie odparować tak, jak na przykład w przypadku wody znajdującej się w ścianach pomieszczeń. Taka sytuacja wymaga więc innego podejścia i innego sprzętu - wilgoć może rozprzestrzeniać się na coraz większych powierzchniach, co może spowodować zawilgocenie pomieszczeń, które pierwotnie nie uległy zalaniu.
Osuszanie budynków metodą podposadzkową polega na odpompowaniu wody znajdującej się w warstwach izolacji i pod nimi. Pozostała wilgoć usuwana jest poprzez wtłoczenie pod posadzkę suchego powietrza wytwarzanego przez osuszacze kondensacyjne i adsorpcyjne. Należy pamiętać, że do osuszania podposadzkowego konieczne będzie wykonanie kilku otworów w podłodze.
Czas trwania osuszania podposadzkowego różni się od siebie, w zależności od struktury posadzki, zawilgocenia przylegających ścian oraz ogólnych warunków panujących w budynku. Zazwyczaj trwa to około 10 do 21 dni. Do osuszania warstw izolacji używamy sprzętu marki Corroventa i Trotec.
Jest to sprzęt najwyższej klasy, cechujący się niezawodnością i skutecznością.
Tendencja do szybkiego wykańczania nowo powstałych budynków niesie za sobą ryzyko powstawania pleśni. Niedostatecznie suche wylewki czy mury są powodem zmartwień wielu inwestorów i wykonawców. Z pomocą przychodzą firmy takie jak nasza, które świadczą kompleksowe osuszanie budynków z wilgoci technologicznej.
Podczas osuszania wilgoci budowlanej na bieżąco monitorujemy postęp suszenia ścian czy wylewek. Dzięki atestowanym miernikom wilgoci jesteśmy w stanie precyzyjnie określić moment w którym będzie można położyć parkiet czy gładź gipsową na na tynku.
Niezwykle ważne jest to, aby pozbyć się choćby najmniejszych zawilgoceń przed pracami wykończeniowymi, gdyż w innym wypadku można narazić się na duże koszty w późniejszym okresie (wymiana parkietu, ponowne malowanie ścian).
Jeżeli interesuje Państwa wypożyczeniem osuszaczy powietrza i wentylatorów to również istnieje u nas taka możliwość. Wynajem urządzeń osuszających jest u nas korzystny z kilku powodów:
Osuszanie
Osuszanie specjalistyczne
Pozostałe usługi
Gdzie możesz nas znaleźć