osuszanie podposadzkowe

Osuszanie mieszkania Gliwice

Osuszanie izolacji posadzki mieszkania Prezentujemy poniżej realizację z osuszania mieszkania po zalaniu ścian, sufitu (płyty G/K) oraz posadzki (izolacja sypka w starej poniemieckiej kamienicy). [gallery columns="5" ids="306,307,308,309,310"] CZYTAJ WIĘCEJ »

Podstawowe czynności przy zalaniu w wyniku awarii

zalane mieszkanie Jeśli doszło do zalania, powinniśmy przede wszystkim jak najszybciej ustalić źródło problemu, a następnie podjąć działania mające na celu powstrzymanie kolejnych zniszczeń w lokalu. Przyczyny mogą być różne - zalanie mieszkania przez sąsiada czy roztargnienie, na przykład gdy ktoś z domowników zostawi niedokręcony kran. Inne przyczyny to awarie instalacji i sprzętów domowych. Mogą to być usterki w pralce lub zmywarce, ale również pęknięcie rury czy przeciekający brodzik. Kolejny krok po pierwszym zabezpieczeniu zniszczeń i opanowaniu wycieku wody to udokumentowanie strat i zniszczeń. To istotne, aby móc starać się o odszkodowanie za ... CZYTAJ WIĘCEJ »

Najczęstrze błędy podczas osuszania pomieszczeń

zalane mieszkanie Na podstawie badań i obserwacji kilkudziesięciu osuszonych budynków można zauważyć powtarzające się błędy popełnione podczas osuszania pomieszczeń, do których najczęściej należą:   - wykonywanie tynków i powłok malarskich na niedostatecznie osuszonych murach, - stosowanie szczelnej stolarki PCW, - niewłaściwy dobór urządzeń osuszających, - brak wentylacji pomieszczeń, - brak izolacji przeciwwilgociowych.   Przed rozpoczęciem remontu i osuszania budynku należy sprawdzić, czy ma on (i w jakim stanie) izolacje przeciwwilgociowe. Gdy ich nie ma albo są one uszkodzone, trzeba je wykonać. Zamontowanie w zawilgoconym budynku szczelnej stolarki okiennej może pogorszyć wentylację, a to może stać się pośrednią przyczyną rozwoju grzybów pleśniowych. Jeżeli ... CZYTAJ WIĘCEJ »