osuszanie po zalaniu

Osuszanie piwnicy Tarnowskie Góry

Osuszanie piwnicy Osuszanie pomieszczenia piwnicy po zalaniu sufitu oraz posadzki. [gallery ids="314,313"] CZYTAJ WIĘCEJ »

Osuszanie mieszkania Gliwice

Osuszanie izolacji posadzki mieszkania Prezentujemy poniżej realizację z osuszania mieszkania po zalaniu ścian, sufitu (płyty G/K) oraz posadzki (izolacja sypka w starej poniemieckiej kamienicy). [gallery columns="5" ids="306,307,308,309,310"] CZYTAJ WIĘCEJ »

Podstawowe czynności przy zalaniu w wyniku awarii

zalane mieszkanie Jeśli doszło do zalania, powinniśmy przede wszystkim jak najszybciej ustalić źródło problemu, a następnie podjąć działania mające na celu powstrzymanie kolejnych zniszczeń w lokalu. Przyczyny mogą być różne - zalanie mieszkania przez sąsiada czy roztargnienie, na przykład gdy ktoś z domowników zostawi niedokręcony kran. Inne przyczyny to awarie instalacji i sprzętów domowych. Mogą to być usterki w pralce lub zmywarce, ale również pęknięcie rury czy przeciekający brodzik. Kolejny krok po pierwszym zabezpieczeniu zniszczeń i opanowaniu wycieku wody to udokumentowanie strat i zniszczeń. To istotne, aby móc starać się o odszkodowanie za ... CZYTAJ WIĘCEJ »

Podstawowe czynności przy zalaniu po powodzi

powódź Po ustąpieniu głównej fali powodziowej należy przystąpić do wypompowywania wody oraz oczyszczania powierzchni ścian i podłóg ze szlamu i błota, a także rozpocząć proces osuszania i remontów zalanych budynków. Najpierw należy jednak sprawdzić, czy wskutek zalania nie została uszkodzona konstrukcja budynku. Przy wypompowywaniu wody trzeba zachować ostrożność – nie wolno pompować wody w sposób ciągły, jeżeli poziom wody gruntowej jest znacznie wyższy niż przed powodzią. Należy usunąć zalane wodą elementy wyposażenia budynku, takie jak meble tapicerowane, wykładziny dywanowe, materace, poduszki, panele drewniane, boazerię drewnianą, płyty gipsowo-kartonowe oraz inne nasiąkliwe materiały organiczne i ... CZYTAJ WIĘCEJ »

Metody osuszania zalanych pomieszczeń

metody osuszania i pomiarów Działania jakie stosowane są  w celu osuszeni a zalanych pomieszczeń, mają na celu trwałe zmniejszenie - w określonym czasie - wilgotności murów i posadzek do stanu umożliwiającego ich normalną eksploatację lub wykonywanie robót remontowo – budowlanych. Osuszanie budynków może odbywać się bez użycia dodatkowych urządzeń – wysychanie naturalne oraz z użyciem specjalistycznych urządzeń(osuszanie mechaniczne). Należy zaznaczyć, że określenie „osuszanie” używane jest często nieprawidłowo. Na przykład wykonywanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych (tzw. hydroizolacji) w zawilgoconych budynkach jest tylko jedną z metod zabezpieczania murów przed zawilgoceniem, a nie metodą osuszania.   Osuszanie naturalne Proces naturalnego osuszania przegród ... CZYTAJ WIĘCEJ »